MENU
      component-social-facebook_share_api-v2-01

      Monday's Family Circle Cup results

      RESULTS - APRIL 02, 2012

      Women's Singles - First Round

      [10] A Medina Garrigues (ESP) d [Q] M Oudin (USA) 64 46 60

      A Wozniak (CAN) d [11] C Mchale (USA) 75 57 64

      [14] P Hercog (SLO) d K Date-Krumm (JPN) 64 63

      [Q] P Ormaechea (ARG) d [15] C Scheepers (RSA) 61 16 64

      [Q] S Voegele (SUI) d [16] J Gajdosova (AUS) 64 26 64

      V Dushevina (RUS) d [LL] Y Chan (TPE) 64 76(5)

      E Daniilidou (GRE) d A Kudryavtseva (RUS) 63 64

      K Bondarenko (UKR) d O Govortsova (BLR) 26 62 64

      L Hradecka (CZE) d U Radwanska (POL) 61 64

      B Zahlavova Strycova (CZE) d [Q] C Giorgi (ITA) 61 63

      [Q] M Lucic (CRO) d M Minella (LUX) 75 75

      [LL] A Hlavackova (CZE) d [WC] I Falconi (USA) 61 75

      E Vesnina (RUS) d S Dubois (CAN) 76(10) 75

      A Rodionova (AUS) d [Q] M Czink (HUN) 62 26 61

      G Voskoboeva (KAZ) d J Dokic (AUS) 43 Retired

      [WC] J Hampton (USA) d S Stephens (USA) 75 76(1)

      {}

      ORDER OF PLAY - TUESDAY, APRIL 03, 2012

      STADIUM start 10:00 amV King (USA) vs [12] Y Wickmayer (BEL)

      Not Before 12:00 PM

      [Q] I Benesova (CZE) vs [WC] V Williams (USA)

      [4] V Zvonareva (RUS) vs K Bondarenko (UKR)

      Not Before 3:00 PM

      [WC] J Hampton (USA) vs [2] S Stosur (AUS)

      Not Before 7:00 PM

      E Vesnina (RUS) vs [5] S Williams (USA)

      R Kops-Jones (USA) / A Spears (USA) vs [4] A Hlavackova (CZE) / L Hradecka (CZE)

      ALTHEA GIBSON start 10:00 am

      [Q] A Amanmuradova (UZB) vs [Q] J Craybas (USA)

      Not Before 12:00 PM

      [13] N Petrova (RUS) vs [Q] M Duque-Marino (COL)

      E Daniilidou (GRE) vs [8] [WC] A Pavlyuchenkova (RUS)

      A Rodionova (AUS) vs [10] A Medina Garrigues (ESP)

      [WC] A Pavlyuchenkova (RUS) / L Safarova (CZE) vs V Dushevina (RUS) / M Erakovic (NZL)

      COURT 3 start 10:00 am

      A Tatishvili (GEO) vs A Rus (NED)

      [17] M Erakovic (NZL) vs [Q] K Pliskova (CZE)

      N Grandin (RSA) / V Uhlirova (CZE) vs A Klepac (SLO) / A Rosolska (POL)

      COURT 4 start 10:00 am

      [Q] Y Shvedova (KAZ) vs A Panova (RUS)

      A Yakimova (BLR) vs V Lepchenko (USA)

      [WC] E Harman (USA) / S Kalhorn (USA) vs K Jans-Ignacik (POL) / A Kudryavtseva (RUS)

      FOLLOW US ON TWITTER