MENU
component-ddb-728x90-v1-01-desktop

High school football playoff scores and highlights

White Knoll defeated Wando 21-13 (WCIV)

Here's a look at playoff scores of high school football match-ups from around the state Friday -

Class AAAAA - First Round

Upper State

Boiling Springs 31, Rock Hill 10

Gaffney 33, Northwestern 30, 2OT

Greenwood 31, Easley 7

Hillcrest 24, T.L. Hanna 20

Laurens 35, Woodmont 7

Spartanburg 42, Clover 28

Lower State

Blythewood 41, South Florence 28

Dutch Fork 27, Ashley Ridge 7

Fort Dorchester 49, Irmo 0

Goose Creek 36, Conway 33

Lexington 29, Sumter 28, OT

Spring Valley 55, West Ashley 18

Summerville 45, Carolina Forest 35

White Knoll 21, Wando 13

Class AAAA - First Round

Upper State

Airport 47, Eastside 42

Belton-Honea Path 37, Lancaster 31

North Augusta 52, Greer 34

South Aiken 63, Blue Ridge 6

South Pointe 48, Greenville 30

York Comprehensive 35, D.W. Daniel 10

Lower State

A.C. Flora 42, Myrtle Beach 28

Beaufort 23, Lugoff-Elgin 15

Berkeley 40, Darlington 0

Cane Bay 44, Crestwood 31

Chapin 48, Wilson 14

Hartsville 77, Hilton Head Island 10

North Myrtle Beach 40, Dreher 14

Class AAA - First Round

Upper State

Chester 24, Clinton 16

Emerald 39, Crescent 32

Newberry 35, Indian Land 6

Palmetto 27, Pendleton 10

Powdersville 34, Walhalla 12

Seneca 45, Berea 14

Lower State

Bluffton 56, Swansea 6

Brookland-Cayce 42, Battery Creek 7

Dillon 62, Hanahan 7

Georgetown 26, Manning 14

Gilbert 58, May River 10

Lake City 37, Bishop England 13

Strom Thurmond 23, Wade Hampton (H) 0

Timberland 21, Loris 6

Class AA - First Round

Upper State

Abbeville 20, Lee Central 0

Blacksburg 20, W.J. Keenan 14

Cheraw 24, Southside Christian 17

Fox Creek 54, Chesnee 33

Saluda 49, Landrum 0

Lower State

Barnwell 56, Garrett Academy of Technology 0

Batesburg-Leesville 48, Academic Magnet 0

Carvers Bay 50, Buford 19

Latta 35, Calhoun County 7

Whale Branch 29, Mullins 28

Woodland 39, Marion 8

Class A - First Round

Upper State

Dixie 24, Ridge Spring-Monetta 6

Lewisville 64, Wagener-Salley 0

McBee 49, Estill 20

Lower State

Cross 66, East Clarendon 0

Green Sea Floyds 52, Military Magnet Academy 23

SCISA Class Eight Man II - Championship

Andrew Jackson Academy 60, W. Wyman King Academy 18

Trending

LOADING